logo
Nákupní košík

ESHOP PRO BAZÉNY A JEZÍRKA

Jaké typy bazénů známe na našem trhu?

Jaké jsou výhody a nevýhody při jednotlivých typech bazénů?

Z konstrukčního hlediska známe tyto typy bazénů:

 

Fóliové (0,5mm) s plechovou konstrukcí - Tyto typy bazénů můžete znát z velkých obchodních domů. Osazení takovéhoto bazénu do země vyžaduje obsyp suchým betonem.

Výhody:      - cena

Nevýhody:  - krátká životnost

                   - viditelné svary na fólii 

Polypropylenové bazény - Tyto bazény se vyrábějí svařováním. Při osazování do země vyžadují betonovou desku a také obetonování stěn.

Výhody:     - delší životnost

Nevýhody: - viditelné svary 

Fóliové s těžkou bazénovou fólií (1,5mm) - Tento druh bazénů je poměrně rozšířený. Betonové stěny tvoří skelet. Na nich je natažená geotextilie a následně bazénová fólie.

Výhody:     - dlouhá životnost

                  - fólii lze vyměnit po cca 10 - 15 let po opotřebování

Nevýhody: - viditelné svary na fólii 

Keramické bazény Compass - Tento typ bazénu se přinese na místo realizace jako celek. Při osazování není nutná betonová deska, protože se osazuje na štěrkové lůžko. Potřebný je pouze obsyp suchým betonem. Do těchto bazénů je možné nainstalovat různé systémy, jako například samočisticí Vantage systém nebo lamelové překrytí bazénu. Bazény mají integrovaný stupínek na okraji bazénu za který se dá chytit, takže děti mají při koupání pocit bezpečí. Protiskluzové schody a dno bazénu jsou samozřejmostí. Tyto bazény realizujeme na klíč včetně stavebních prací.

Výhody:     - bez svarů

                  - pěkné třpytivé povrchy

                  - snadná údržba

                  - pouze o 10 - 20% dražší než fóliové bazény (v porovnání co za to dostanete)

Nevýhody: - nutnost vybrat si z forem, které jsou na trhu 

Nerezové bazény - Tyto bazény se vyrábějí svařováním. Při osazování do země vyžadují betonovou desku i obsyp suchým betonem. Nejsou vhodné při slané úpravě vody, protože komponenty bazénu by začali časem korodovat. Pokud byste chtěli slanou úpravu ve spojení s tímto vzhledem bazénu, bylo by nutné jít už do titanového provedení.

Výhody:     - snadná údržba

Nevýhody: - minimálně 2 krát tak drahé jako keramický bazén

                  - viditelné svary 

Z hydraulického hlediska bazény rozdělujeme:

Přelivové - Přelivový bazén může být buď nerezový, keramický, polypropylenový nebo fóliový s těžkou bazénovou fólii. Tyto bazény jsou náročnější na vybudování ať už z pohledu času nebo financí. Nutné je totiž například automatické dopouštění nebo vybudování akumulační nádrže. Z tohoto důvodu stojí takový bazén o 30% více než stejná varianta skimmerového bazénu.

Výhody:     - estetické hledisko

Nevýhody: - nečistoty se zachycují v celém žlabu po obvodu bazénu

                  - finančně náročnější 

Skimmerové - Tento druh bazénů je nejrozšířenější. Skimmerová varianta bazénu se dá udělat z konstrukčního hlediska z kteréhokoliv bazénu. Jsou jednodušší na realizaci, což se odráží na čase i financích. Navíc, pokud toužíte mít v bazénu vysokou hladinu podobně jako při přelivových bazénech, tento efekt je možné dosáhnout pomocí speciálních skimmerů k tomu určených.

Výhody: - jednoduchá údržba

              - cenaPoradna pro bazény, témata:

Soubory cookie používáme, abychom zajistili co nejlepší prohlížení našich webových stránek. Další informace naleznete na stránce jak používáme cookies
SOUHLASÍM    Odmítám